Důležité upozornění: KONGRES JE PŘESUNUT NA ROK 2021

Vážené a milé kolegyně, vážení a milí kolegové,
opatření přijímaná na celém světě kvůli šíření koronavirové nákazy postihla i naše s láskou a plným nasazením chystané setkání knihovníků na mezinárodním kogresu IAML v Praze v roce 2020. Virus je nemilosrdný, musíme tedy hledat nějaké byť nemilé cesty, jak co nejvíce bránit jeho šíření. Poráží všechny aktivity, které se v roce 2020 chystaly, ale neporazí naši chuť nedat se a odložit kongres na příští rok. Ať se tedy podaří setkání v červenci 2021 v Praze!
Ve virtuální formě kontaktů jsme stále otevřeni a s velkou radostí se budeme setkávat alespoň takto. Přejeme zejména zdraví a rychlé ukončení této náročné situace s co možná nejmenšími následky!
Se srdečnými pozdravy 
Výbor ČNS IAML 

 

KONGRES IAML, 19. - 24. července 2020
 


Zveme Vás do Prahy na Mezinárodní kongres IAML 2020!
S velkou radostí Vás zveme na každoroční Kongres Mezinárodní Asociace hudebních knihoven IAML (International Association of Music Libraries, Archives and Documentation Centres).

Kongres se koná v Praze, hlavním městě České republiky, od 19.7. do 24.7. 2020.
Organizátorem kongresu je Česká národní skupina IAML, spoluorganizátory jsou  Městská knihovna v Praze a Národní knihovna ČR.
Kongres IAML se koná v Praze již podruhé. Poprvé se kongres konal téměř před 30 lety, v roce 1991, a byl organizován Československou národní skupinou IAML.

Hlavní místo konání kongresu je v Městské knihovně v Praze, jedné z největších hudebních knihoven v České republice. Další jednání a přednášky budou probíhat v sousedící Národní knihovně: v Zrcadlové síni a starém matematickém sále.

Součástí programu budou také exkurze do různých dalších pražských institucí, například Českého muzea hudby, Smetanova muzea, Dvořákova muzea, knihovny HAMU a do Institutu Bohuslava Martinů.

Zájemci budou mít možnost navštívit také Smetanovu síň Obecního domu, kde proběhne závěrečná slavnostní večeře.

Po kongresu bude možnost pro zájemce navštívit dvě města na Moravě s bohatým kulturním životem, Brno a Ostravu, kde budou představeny místní důležité knihovny a muzea.

Těšíme se na Vás!

Orgaizační výbor Kongresu IAML Prague 2020

 Data & uzávěrky:

 

  • Únor 2020: spuštěna registrace online
  • 17. května 2020: ukončena včasná registrace
  • 8. července 2020: ukončena registrace


PROGRAM KONGRESU

Předběžný program kongresu (update 9.3.2020)